Na přátelskou návštěvu Jablonce nad Nisou přijela začátkem dubna starostka České Lípy Romana Žatecká, kterou zajímala hlavně městská nemocnice.

V doprovodu primátora Petra Beitla a náměstka pro humanitní oblast Pavla Svobody ji nejen navštívila, ale zeptala se na všechny podrobnosti kolem jejího fungování. „Chtěla jsem vidět, jak vypadá nemocnice vlastněná někým jiným než krajem," sdělila hlavní důvod své návštěvy Žatecká.

A proč chtěla starostka poznat právě nemocnici? Město Česká Lípa totiž zvažuje majetkový vstup do českolipské nemocnice, která je v současné době ve vlastnictví Libereckého kraje. „Nabídka je v tuto chvíli na stole, zastupitelé o ní budou jednat na konci dubna. Pak teprve bude jasné, zda o ní město bude přemýšlet. Nyní sbírám informace o způsobu vedení městské nemocnice," konstatovala starostka České Lípy.

Podle jejích slov jí management českolipské nemocnice vytipoval tři zdravotnická zařízení vlastněná městem a jedním z nich bylo právě to jablonecké.

„Městskou nemocnicí se skutečně můžeme chlubit, jak z hlediska zdravotnického, tak ekonomického a uznání kolegů z ostatních měst mě velmi těší. Jsem rád, že se můžeme podělit o zkušenosti právě v rámci kraje," konstatoval primátor Petr Beitl, který Žateckou přivítal ve své pracovně. V krátkém rozhovoru s primátorem a náměstkem Svobodou se starostka České Lípy seznámila s nemocnicí pohledem zřizovatele. „Hovořili jsme i o investicích města do nemocnice, jak těch celkových, tak těch dotačních s městskou spoluúčastí," okomentoval návštěvu náměstek Svoboda.

V nemocnici pak v rozhovoru s jejím ředitelem Vítem Němečkem načerpala informace o chodu nemocnice, seznámila se s organizací a navštívila několik specializovaných pracovišť, jakými jsou nové CT, magnetická rezonance a chirurgický JIP.

Samotnou nemocnici možná po dalším zastupitelstvu čeká velká změna. 21. dubna se totiž bude rozhodovat o její případné transformaci z příspěvkové organizace na společnost akciovou. Hlasovat se o tomto bodu bude v 11 hodin.