Za měsíce říjen a listopad vybrali jablonečtí strážníci na pokutách za překročení rychlosti celkem 176 000 korun. Navíc byl jeden případ předán Policii ČR a 23 případů bylo předáno správnímu odboru.


„Policii jsme předali případ, kdy měl přestupce zákaz řízení motorového vozidla. Správní odbor řeší další, kdy měřená rychlost přesáhla povolenou o více než dvacet kilometrů v hodině,“ uvedl Daniel Šulc, vedoucí dopravního oddělení.


Městská policie využívá služby jednoho represivního a jednoho preventivního radaru. Represivní radar je mobilní a lehce se s ním manipuluje, preventivní radar mohou řidiči vidět průběžně na frekventovaných ulicích.


„Vyhodnocujeme čísla z prvního a druhého testu. Preventivní radar je nainstalován v ulici na čtrnáct dní. První týden se snímá, pak se odpojí, vycvakne karta a nastaví se znovu. Poté se porovnají výsledky,“ řekl Šulc.


Dosud vždy se v druhém testu projevilo snížení počtu vozidel překračující rychlost. Největší snížení zaznamenali na ulici Palackého, kde se počet aut překračujících rychlost v druhém týdnu měření pohybuje kolem padesáti procent předchozího stavu. „Nejméně se snížila rychlost na výpadovkách z města, zvláště v ulicích Pražská a Janovská,“ doplnil Šulc.


Podle výsledků z preventivního radaru budou strážníci v nejproblémovějších ulicích nasazovat radar represivní, který přestupce s jistotou odhalí.
Za poslední dva měsíce řešili strážníci celkem 201 případů překročení povolené rychlosti. Nejvyšší naměřenou evidovala Městská policie Jablonec v ulici Liberecká. „Zde jelo auto sto třicet kilometrů v hodině. Sto dvacet jsme naměřili v Palackého ulici,“ upřesnil Daniel Šulc.