„V současné době je zavedeno šest spojů z Liberce a pět do Liberce, jezdí v pracovní dny a jejich časová poloha je přizpůsobena začátkům a koncům směn ve společnosti Inteva Products, která se v areálu také nachází," uvedla Markéta Dědková z Krajského úřadu v Liberci.

O nedělích a svátcích jede každým směrem vždy jeden spoj ve večerních hodinách na noční směnu. Linka vede přes zastávku Liberec Rochlice a končí na zastávce Rychnov nádraží, kde je možný přestup na železniční dopravu.

Cestující zaplatí za jednotlivou nepřestupní jízdenku 30 Kč jedním směrem a s využitím karty Opuscard 27 Kč. Na osobní Opuscard lze využít časových kupónů pro oba směry libovolně, a to na 7 dní za 216 Kč, na 30 dnů za 810 Kč a na 90 dnů 2187 Kč.

Nová linka č. 159 nabízí dostatečnou kapacitu jak zaměstnancům nově otevřeného areálu, tak ostatním cestujícím. „Linka doplňuje spojení vlakem z Rychnova do Liberce. Věříme, že i občané Rychnova linku využijí. Zajímavá možnost spojení do Liberce se nabízí i lidem z Pulečného, protože mezi linkami 159 a 101 je v Rychnově návaznost," říká Otto Pospíšil ze společnosti Korid LK.