Zkušební provoz linky devatenáct se osvědčil. Od 3. září ho lidé budou moci využívat v rozšířeném provozu. Stejně tak u linky číslo pět došlo jak k navýšení spojů, tak ke změně trasy.
Prvního května poprvé vyjel autobus s číslem devatenáct z Kamenné ulice, přes Lesní, Na Dolině, Horskou, Lesní stezku, Pod Hájem, Raisovu, na autobusové nádraží a zpět do ulice Kamenná. Na základě pozitivních ohlasů na tento spoj rozhodla ČSAD Jablonec o jeho zachování a rozšíření odjezdových časů po celý den. „Nyní jezdí autobus dvakrát denně, od září to bude až osmkrát za den,“ uvedl vedoucí autobusové dopravy Luboš Wejnar.
Také autobus s číslem pět si přilepšil o čtyři páry spojů. V současné době odjíždí autobus z Pasek a z Jindřichova kolem šestnácté hodiny. Opět od září nastane změna, a to nejen v časech odjezdů. „Na základě průzkumu, který provedlo město Lučany, jsme učinili závěr, že autobus by měl začínat v ulici Kamenná. Tím i odlehčíme lince číslo čtyři,“ řekl Luboš Wejnar.
Pokud se lidé z centra města chtěli dostat do Jindřichova, museli vždy přestupovat v Pasekách. To od září odpadá s tím rozdílem, že spoj pojede přes sídliště Šumava.
U obou spojů si ČSAD Jablonec vyhrazuje právo, že zejména v zimních měsících v případě nepříznivých povětrnostních podmínek a špatné sjízdnosti komunikace, může pozastavit provoz obou linek.
„V těchto lokalitách je strmá komunikace. Toto opatření je především kvůli bezpečnosti,“ dodal Wejnar.
Nové jízdní řády umístí na zastávky den před zahájením nového provozu spojů, to je příští pátek. Nyní jsou již jízdní řády, které budou platné od 3. září, připraveny ke stažení na www.csadjbc.cz.