Projekt vyřešil dodatečné zateplení obvodových plášťů pavilonů, zateplení střešních konstrukcí, výměnu oken a izolaci proti zemní vlhkosti. Celkové náklady se rovnají padesáti osmi milionům korun, z toho dvacet šest milionů korun činí evropská dotace.

Stavba začala loni v červnu, běžela o prázdninách, které se tak k radosti místních školáků prodloužily až do 15. září, a školní rok skončil opět dříve, už 15. června.

Kromě zateplení všech školních budov, prošla rozsáhlou rekonstrukcí i školní sportoviště. Škola se nyní pyšní i novým víceúčelovým hřištěm rovněž vybudovaným z dotace, tentokrát z Ministerstva financí ČR.

V současné době také stále schází místa v předškolních zařízeních. A tak k navýšení kapacity jablonecké mateřské školy Havlíčkova, a to o čtyřiadvacet míst, bylo vybudováno odloučené pracoviště v této škole. „Letos na Žižkově vrchu je připravena jedna třída MŠ pro 24 předškoláků v prostorách prvního stupně školy v Pasířské,“ informovala mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová.

Provoz samotné budovy školy se po opravě výrazně zefektivní. „Náklady související především s vytápěním se razantně sníží, odstraní se problémy spojené se vzlínající zemní vlhkostí v některých prostorách a zvýší se i bezpečnost dětí, protože odpadnou problémy, které máme se starými okny ve všech budovách,“ zmínil ředitel základní školy na Žižkově vrchu Jiří Vondráček.

Škola v Pasířské ulici, mimo jiné, dlouhá léta vychovává mladé atletické naděje ve svých sportovních třídách. Jednou z nejznámějších atletických ikon, které prošly zdmi školy, je i letošní vicemistryně světa v hodu oštěpem Bára Špotáková.