„Pracujeme také s rodiči, aby oni dále mohli učit své děti,“ vysvětlil majitel Baby clubu Mišutka Robert Havlín, který provozoval klub dříve v turnovském bazénu.

Maminky, pro spokojenost se službami, dojíždějí za plaváním do Jablonce. Zde za deset lekcí, jedna o délce pětatřiceti minut, za které zaplatí dva tisíce korun, dostanou praktické rady, jak se má dítě orientovat pod vodou, jak skákat do vody a další potřebné kroky, které jsou důležité pro správné přivykání dítěte na vodu.

„Děti, které nemohou plavat v šesti až osmičlenné skupině, tedy děti do šesti měsíců, přivykají si za pomoci cvičitelky na vodu ve speciální vaničce,“ vysvětlil Robert Havlín, který je sám instruktorem. Bazén je určen nanejvýš pro děti předškolního věku.

„Nyní již máme dvě stě padesát klientů, kapacita je však až pro šest set dětí,“ dodal Havlín s tím, že již čtyřicet maminek je z Jablonce a do Turnova dříve dojížděly.

Prostory nový majitel našel díky konkurzu a ze suterénu bazénu vytvořil plavecké zázemí pro malé děti. „Nevěděli jsme, co s nevyužitými prostory suterénu. Zprvu jsme počítali spíše s fitness centrem a rehabilitací, plavání pro kojence jsme rádi uvítali,“ zmínil ředitel jabloneckého plaveckého bazénu Michalis Musulis.

Vyzkoušet plavání kojenců mohou maminky a tatínkové se svými dětmi každý den, a to i pomocí ukázkové hodiny, která je zdarma. „Za tuto hodinu však ještě děti nejsou zvyklé na kolektiv, přivyknou si většinou až po druhé lekci. Pak už jsou ve vodě v pohodě,“ řekl instruktor.

Maminky se nemusejí o své děti bát, že by nastydly, jelikož voda v osmimetrovém bazénu má teplotu mezi jedenatřiceti stupni Celsia. Hloubka bazénu je odstupňovaná od 45 centimetrů po 1,10 metru.

Pro rodiče může být lákadlem, že na plavání pro kojence přispívá také zdravotní pojišťovna.