Získal jste několik hudebních ocenění. Kterého si vážíte nejvíc?

Pamatuji si, že v roce 1997 mě potěšilo vítězství v improvizační soutěži „Voříškův Vamberk“. Velmi si vážím i zisku tří zlatých pásem se souborem ReBelcanto v mezinárodní pěvecké soutěži Bohuslava Martinů letos v červnu v Pardubicích.

Spolupracujete s několika hudebními tělesy. Kolik koncertů většinou odehrajete za měsíc?

Měsíčně odehraji kolem dvaceti koncertů. V současné době se nejvíce věnuji souboru ReBelcanto, kapele Sto zvířat a Pardubickému dětskému sboru, kde pracuji jako korepetitor. Na nedostatek práce si rozhodně nemohu stěžovat.

Co vás nejvíce baví na profesi hudebníka?

Na mé práci mě nejvíce baví to, že je zároveň mým koníčkem. Takřka každý den se setkávám s novými lidmi. Rodí se nové hudební projekty a s nimi i nová přátelství. Jedinou drobnou nevýhodou je časová náročnost tohoto povolání, což určitě není ideální pro rodinný a partnerský život. Naštěstí mám však velmi tolerantní manželku.

Často koncertujete v právě Jablonci. Jaký máte k městu vztah?

I přes místní chladné podnebí je můj vztah k Jablonci velmi vřelý. První kontakt s jabloneckým pěveckým sborem Vrabčáci začal asi před devíti lety, kdy soubor natáčel svoje druhé CD. Od té doby jsem do Jablonce zván nejen jako korepetitor Vrabčáků, ale i jako protagonista varhanních koncertů, a dalších zajímavých projektů. Této spolupráce si velmi vážím.