Máte nějaký vztah k Jablonci nad Nisou?

K Jablonci jako k městu jsem do včerejšího dne vztah neměla. Po absolvování besedy v kapli jablonecké nemocnice si budu vždy pamatovat krásné prostředí, kde babičky v křeslech a na postelích po celou dobu vypravování mě se zaujetím sledovaly a doslova mi visely na rtech.

Mimo herectví vás asi každý zná jako výbornou dabérku. Co vám dabování nejvíce přináší?

Bude to znít asi namyšleně, ale je to pomoc herečce povýšit dabing, protože originál je někdy fádní a nudný. Například Alexis ze seriálu Dallas. Samozřejmě nezáleží jen na hereckém výkonu, důležité je také to, jak je vše přeloženo, upraveno, a jak to pohlídá režisér.

Působíte v rozhlase, v televizi, divadle a dabingu. Jaká profese vám je nejbližší ?

Jednoznačně divadlo. Kontakt s publikem je nejvíc. To co já od diváků nasaju, tak doufám, že i já předám jim.

Bylo od dětství vaše přání být herečkou nebo jste chtěla mít také jiné povolání?

Chtěla jsem být vychovatelkou v dětském domově, protože jsem vyrůstala ve vesnici, kde byl dětský domov a myslela jsem si, že se stanu ředitelkou, a tam založím dětský soubor a budu v něm nejen hrát, ale hlavně režírovat. Taková ta touha ovládat jiné, myslím si, že je ve mně dodneška.

Vadí vám tlak médií?

Ne, nemám problém s poskytováním rozhovorů, jsem komunikativní člověk. Pokud je rozhovorů moc, tak to narovinu řeknu. Zatím se mi ale nestalo, že bych s tím měla nějaký problém.

Jste optimistický člověk, dokáže vás vůbec něco rozčílit?

Lidská blbost a nejvíce ta moje. Také mě mrzí bezmoc pomoci okolnímu světu.