Co vaše práce jako tisková mluvčí obnáší?

Mým úkolem je komunikovat s médii na úrovni Libereckého kraje. Budu se snažit navázat dobrou spolupráci s regionálními novináři, a tak informovat naše pacienty o situaci v lékárnách. Pro mě je tato práce novinkou a teprve navazuji kontakty.

Je tisková mluvčí lékárnické komory v Jablonci novinkou? Pokud ano, jaký byl důvod vytvoření tohoto místa?

Regionální mluvčí České lékárnické komory jsou novinkou. V květnu 2007 bylo na tiskové konferenci v sídle ČLK v Praze představeno 15 nových regionálních mluvčí, kteří budou prezentovat oficiální názory a stanoviska i mimo Prahu. Každý novinář či reportér z Libereckého kraje se na mě může obrátit s dotazy, ráda je zodpovím. V době, kdy nás čeká reforma zdravotnictví, zavedení regulačních poplatků, stálé změny cen léků a doplatků, bude dotazů určitě dost. Lékárníci věří, že tak médiím usnadní práci v regionech.

Máte zkušenosti ve zdravotnictví?

V lékárně pracuji 11 let. Po absolvování Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy jsem nastoupila do lékárny v Českých Budějovicích. V roce 1996 jsem se přestěhovala do Jablonce nad Nisou, kde pracuji jako magistra v lékárně na poliklinice ve Mšeně.

Jak jste se k práci mluvčí dostala?

V Jablonci zastávám funkci předsedkyně Okresního sdružení lékárníků ČLK. Občas se na mě obraceli novináři z regionu o vyjádření k situaci v lékárnách . Když mě pak oslovila mluvčí České lékárnické komory Leona Štepková, zda bych se nechtěla stát regionální mluvčí pro Liberecký kraj, jen jsem souhlasila.

Zasahuje vám práce do vašeho soukromého života?

Zatím nemám představu, jak časově náročná tato práce bude. Ale manžel je také lékárník a oba zastáváme názor, že práce v lékárně není zaměstnání, ale poslání a s lidmi je třeba komunikovat. Třeba i má práce přispěje k tomu, aby lidé na lékárny opět začali pohlížet jako na zdravotnická zařízení a ne jako na obyčejné obchody.