Ucítil jste velkou změnu v chování občanů, sousedů ve chvíli, kdy jste se stal starostou?

Protože je to již delší dobu nepamatuji se přesně, ale vím, že mě oslovovalo více občanů. Všichni chtěli řešit svoje problémy na ulici v okamžiku, kdy mě uviděli. Nebylo vždy jednoduché všem okamžitě vyhovět.

Setkáváte se s nepochopením svých záměrů?

Většinou nejde o nepochopení. Mnohem častěji jde o malou informovanost. Někdo někde něco slyšel, a protože většinou šlo o nepřesnou informaci, hned to byla blbost nebo to bylo špatně. Potom je důležité všem vysvětlit, jak je to doopravdy a ve většině případů odpadne i problém s nepochopením záměrů obce. Je normální, že ne všechny záměry, které bychom v obci chtěli realizovat, se musí líbit, ale snažíme se, aby všechny záměry posunuly naši obec dopředu.

Na co jste v obci hrdý, co se podařilo?

Myslím, že se nám povedla spousta věcí. Některé jsou vidět víc a některé už tolik ne, ale jsou určitě důležité. Mezi ty druhé patří určitě odkanalizování dalších částí obce. Z dalších akcí to je určitě rekonstrukce kostelíku svatého Josefa v Loučné. Výstavba nových autobusových zastávek, vybudování kamerového systému, oprava některých místních komunikací.

Máte v plánu dále kandidovat? Co nabízíte svým voličům?

Pro odpověď na tuto otázku je ještě brzy. Práce je pořád dost a chuť mě určitě neopustila, ale jako i jinde jsou chvíle, kdy by člověk nejraději se vším praštil, ale naštěstí tyto chvilky nejsou tak časté. V tuto chvíli je opravdu ještě brzy na odpověď. Voličům jsem se vždy snažil nabídnout rozumný přístup k problémům, otevřenost, poctivost a pracovitost.