Proč jste se rozhodla pro život v České republice?

Mým snem vždy bylo, žít v Čechách. Chtěla jsem se naučit slovanský jazyk. A hlavně, miluji český humor. V Libereckém kraji jsem proto, že na místním gymnázium sháněli lektorku francouzštiny.

Čím vším se v Čechách zabýváte?

Učím francouzskou literaturu a divadlo. Dále pracuji ve francouzském kulturním centru Alliance Française. Tam nabízíme lekce francouzštiny a další kulturní program. Založili jsme zde i divadelní soubor Les Taupes–Model Krtek.

Proč vyučujete francouzskému jazyku právě Čechy?

Zajímá mě spojení mezi státy. Jak už jsem řekla, líbí se mi místní humor i tato země. Tím, že je vyučuji, tak k nim mám blíž. Myslím, že je to dobrá cesta, jak poznat Čechy jako lidi i jejich kulturu.

Máte nějaký vztah k Jablonci nad Nisou?

Nejprve jsem Jablonec navštívila kvůli bižuterii, kterou jsem i následně přivezla kamarádkám do Francie. Měla obrovský úspěch. Myslím, že je jedinečná. Také kultura v Jablonci se mi velice líbí, například městské divadlo je nádherné. Když byly kulturní dny tak jsme ho vybrali pro naše představení.

Jaké máte plány do budoucna?

Protože škola, ve které jsem pracovala, zkrachovala, odjíždím zpátky do Francie. V budoucnu bych se určitě do Čech chtěla vrátit a pokračovat ve francouzském kulturním centru a najít zde zaměstnání. V kulturním centru jsem si už za sebe našla náhradu. Chtějí v budoucnu vystupovat i v Jablonci, například v divadle nebo ve školách.