Co Vám funkce starosty přinesla a naopak vzala?

V této funkci se setkávám denně s lidmi z nejrůznějších oborů, jejich názory mě určitě obohacují. Mimo to ke své práci potřebuji tým lidí, který mi pomáhá a z nich jsem získal mnoho nových přátel. A co mi funkce vzala? To je určitě volný čas.

Co by starosta měl dělat, chtěl, a naopak, na co mu čas už nezbývá?

Co by měl starosta dělat to mu ukládá zákon o obcích a řada dalších zákonů. A na co čas nezbývá? Na svoje koníčky.

Jak dlouho jste ve funkci starosty?

Ve funkci starosty jsem byl od podzimu 1998 do Vánoc 2003. Po „výměně kabátu“ jednoho zastupitele z mé kandidátky jsem byl i s místostarostkou odvolán z funkce. Po volbách v roce 2006 jsem se do funkce starosty opět vrátil.

Jaké máte plány do budoucna ve vaší obci?

Plánů máme mnoho, ale vše je závislé na penězích. Chtěli bychom dál budovat infrastrukturu, která je nutná nejen pro výstavbu nových rodinných domů, ale i z důvodu zlepšení čistoty našeho okolí. Chceme zachovat a postupně opravit školu. Nejvíc, nás ale trápí stav komunikací v obci, který chceme do budoucna určitě zlepšit. Chceme opět rozpohybovat společenský život v obci pořádáním různých kulturních akcí a podporou místních spolků.

Mohou se podílet na změnách v obci občané?

Samozřejmě. Ti nejaktivnější se zapojili do komisí a výborů a ostatní mohou kdykoliv přijít se svými nápady za kterýmkoliv ze zastupitelů.⋌