Co by měl dělat starosta a nedělá?

Mám čím dál méně času na takovou tu fyzickou práci v terénu. Hodně dám na lidi, na jejich reakce a názory. Pro ně je potřeba si chodit, jak se říká, na ulici. A na to zbývá čím dál méně času. Díky papírování. Neustálé změny vyhlášek a zákonů zabírají hodně času. Stát přidává práci, ale ne peníze. Tím samozřejmě nemyslím peníze starostovi, ale úřadu.

Mohou něco v obci změnit samotní občané, nějak pomoci?

Lidé dělají hodně věcí, ale to třeba, bohužel, není tolik vidět. Všechny možné spolky a sdružení, nebudu je jmenovat, abych na některé nezapomněl, odvádějí pořádný kus práce. Myslím si, že Železný Brod je v tomto ohledu na tom opravdu dobře.

Jak ovlivnila politika soukromý život?

Ta ovlivní každého, kdo vstupuje do politiky. A je jedno, jestli na nižší nebo vyšší úrovni. Já mám velkou rodinu, a ta stojí při mně. Takže rodinný život mám vpořádku. Na druhou stranu mi vstup do politiky trochu zamíchal s kamarády. Jak se říká, oddělila zrno od plev. Ti dobří zůstali, a na našem vztahu se nic nezměnilo. Ostatní se nakonec ukázali jako rádoby kamarádi. Mají v sobě závist a ještě něco, co ani nejde pojmenovat.