Co se ve vašem životě změnilo od doby zvolení?

Být starostou v malé obci, kde se všichni znají, není jednoduché. Lidé se na starostu obracejí s nejrůznějšími požadavky, přáními, ale běžně i kritikou věcí veřejných - kdykoliv a kdekoliv a také jakkoliv. Takže podstatně méně soukromí, daleko více zodpovědnosti. Méně času na vlastní soukromé aktivity, obecní záležitosti získaly na prioritě. Více vnímám okolí, jeho náladu, pocity. Někdy mi připadá, že zákony jsou psány na města s městskou policií, technickými službami, právním a statistickým útvarem a bůhví s čím ještě. U nás celou agendu musíme zvládat s místostarostkou.

Na co jste ve vztahu k funkci nejvíce hrdý?

Snažíme se postupně v rámci našeho malého rozpočtu za pomoci dotací, zlepšovat život v obci. Historické zanedbání je strašlivé, to ale řekne každý starosta. Máme třeba nové veřejné osvětlení, chodníky, část komunikací. Máme obecní web s několika oceněními, metropolitní bezdrátovou síť, kouzelný lesní hřbitov, park s dětským hřištěm. Nebýt podpory a spolupráce lidí a spolků, jako jsou hasiči a Sokol, bylo by toho daleko méně. Chtěli bychom lepší komunikace, fungující prodejnu, hřiště pro sportovce, jiné pro děti, i místo pro odpočinek seniorů. Potřebovali bychom byty a výstavbu pro nové obyvatele. S tím souvisí infrastruktura. Určitě máme vizi co dál, ale závisí to na financích, dokázali bychom účelně proinvestovat i trojnásobek současných příjmů. Hrdý jsem určitě na příznivce, spolupracovníky, jejich podporu. Na to, že se máme čím chlubit. I proto naše kandidátka nesla jméno „Občan pyšný na svůj Líšný“.

Jaká má podle vás obec specifika?

Nádherné údolí Jizery – nejen pro vodáky. Turistické a cykloturistické trasy, lyžařský vlek, celoroční ubytování. Dobrou dopravní obslužnost a dostupnost. Klid, pohodu. Hezkou přírodu. Přátelské obyvatele.

Obec je asi nejznámější díky Líšenským pochodům.

Určitě. Letos se uskutečnil již 37. ročník Líšenských pochodů. Co rok, to ročník, bez přerušení. V obci stmeluje obyvatele, spolky, jsme na ně patřičně pyšní. Organizační výbor před další masovostí spíše hledá nové, moderní přístupy, podchycení rodin s dětmi a podobně. Obec se snaží organizátorům vyjít vstříc, zastupitelstvo se podílí na přípravě a průběhu. V posledních letech se stáváme známí i díky turnajům v pétanque.