Jak dlouho působíte v Hasičském záchranném sboru a co vaše práce obnáší?

Celkem jsem na územním odboru v Jablonci šest let. Jako hasič, strojník, lezec, kterého vykonávám čtvrtým rokem. Jezdím s auty a obsluhuji cisterny při zásahu. Práce hasiče také obnáší čtyřiadvacetihodinové směny, kdy musíme každé ráno zkontrolovat techniku od předešlé směny, dopoledne následuje její údržba. Odpoledne absolvujeme školení a fyzickou přípravu. Ta je důležitá, jelikož jednou za rok musíme splnit fyzické testy a projít zdravotní prohlídkou. Večer musíme připravit techniku na předání a po půlnoci máme pohotovost na pracovišti. Pokud máme výjezd, musíme být připraveni za dvě minuty, ať jsme kdekoliv.

Jak jste se dostal k hasičskému triatlonu?

Od malička se věnuji sportu, také nyní závodím v triatlonu za TJ Bižuterie. Hasiči pořádají různé sportovní akce jako fotbal, přespolní běh, požární sport a právě i triatlon. Ten probíhal v Ostré u Nymburku.

Bylo obtížné získat ocenění mistra Hasičského záchranného sboru ČR?

Celkově se sešlo čtyřicet hasičů a závod se konal v rámci Českého poháru v triatlonu. Pro mě je nejobtížnější ze třech disciplín běh, celkově pro mě závod není obtížný, jelikož se tomuto sportu již řadu let věnuji. V letošním roce se určitě do triatlonu opět přihlásím.

Je náročné trénovat triatlon při vašem povolání?

Jelikož to jsou tři sporty, tak nic dalšího u toho se nedá stihnout. Sport mně pohltí veškerý volný čas. Na druhou stranu toto zaměstnání mně právě umožňuje věnovat se sportu, a za to jsem rád.

Zasahuje práce hasiče do vašeho soukromého života?

Určitě ano. Jelikož máme čtyřiadvacetihodinové služby, tak jsme si blízko i s kolegy. Zbytek času pak právě věnuji sportu. Po službě máme každé dva dny volno, a tak si někdy udělám čas jenom pro sebe.