Jste spokojeni s tím, jak se filmu daří?

Film byl s úspěchem v našem kraji promítnut dohromady pětatřicetkrát a přišlo na něj přes tři tisíce diváků. To je na amatérský film úžasné číslo. Jsme za všechny diváky rádi a chceme jim poděkovat. Film byl promítán v kinech i na poutích a jarmarcích. Film má před sebou další četná promítání v Praze. Zájemci se mohou na vše potřebné podívat na stránkách www.kittel.cz.

Na jakém nejzvláštnějším místě jste film promítali, kde se film setkal s největším úspěchem?

Zřejmě nejvíc triumfoval Železný Brod, kdy tamní kino nacpali k prasknutí třikrát. Poprvé stálo i padesát lidí v uličkách a dalších padesát odcházelo nešťastných, protože se do kina nedostali. Zvláštními místy byly poutě, například v Bedřichově, slavnosti sýra ve Frýdlantě. Promítali jsme i v katolické škole v Jablonci, na husitské faře v Liberci a tak dál. Bylo toho poměrně dost. Diváci byli fajn, po promítání jsme prakticky vždycky besedovali.

Zkoušeli jste jednat i s nějakou větší distribuční agenturou?

Zpočátku jsme tendence měli, ale situace kolem premiéry to vyřešila sama. Kulturní kanceláře se samy začaly ozývat nám, takže jsme žádného distributora vlastně nepotřebovali. Rychle jsme naplnili předprázdninový kalendář a začali vyrážet na představení. Protože jsme si film distribuovali sami, nevyrobili jsme žádné DVD ani 35 mm kopii, ale promítali přímo z Mini DV kazet z kamery přes videoprojektor.

Připravujete nějaký další projekt?

Tento film nebyl naším jediným, je to v pořadí již třetí celovečerák. Věnujeme se filmování a divadlu již desátým rokem. Na další celovečerní film zatím nepomýšlíme. Kittel byl tak silným a originálním námětem, že těžko budeme hledat další. Účastníme se ale různých soutěží v republice i zahraničí s krátkometrážními filmy. Příští rok budeme natáčet i na soutěž Humor amatérského filmu, jenž bude mít v Tanvaldě již čtyřicátý ročník. Jinak nás filmování baví. I když hlavním problémem je v dnešní době nedostatek času.