Jak dlouho jste kameraman u regionální televize a co vás k této práci přivedlo?

Jako kameraman a střihač pro regionální televizi pracuji od listopadu roku 2005. K této práci mě vlastně přivedla náhoda. Jednou ráno jsem viděl známého marně dobíhajícího ujíždějící tramvaj. Pod vidinou dobrého skutku jsem ho naložil do auta a odvezl do práce. Pracoval právě v regionální televizi. Ze zvědavosti jsem ho požádal, jestli by mi neukázal studio, no a už jsem tam zůstal.

Kam všude se díky kameře dostanete?

Práce je to velmi zajímavá. Díky ní jsem měl možnost se potkat a seznámit s mnoha lidmi, politiky, celebritami, sportovci. Díky kameře jsem navštívil a viděl místa, která jen málokdo spatří. Jen tak namátkou mě napadá, že jsem natáčel různé šachty a štoly pod městem. Díval se na Jablonec z nejvyšších míst věží, které už nejsou veřejnosti přístupná.Byl jsem s kamerou i na několika operacích nebo se vozil v tanku.

Jaké záběry jsou pro vás zajímavé a jakým byste se naopak raději vyhnul?

Občas mám možnost si při natáčení opravdu užít. Naposledy to bylo například pořizování leteckých snímků Jablonce, Liberce a Jizerských hor. Podobně jsem se například seznámil se sportem, který nyní provozuji. Tím je paragliding. Na druhou stranu existují situace, kterým se při své práci snažím vyhnout. Například natáčení dopravních nehod a jiného lidského neštěstí opravdu nemám rád.

Většinu času trávíte za kamerou, máte někdy chuť vyměnit si role?

Jednou se mi to dokonce podařilo. Chyběl redaktor, který by připravil pořad. Já se toho ujal, nebylo to ovšem tak jednoduché. Každá práce má svoje úskalí. Já si však myslím, že vše se dá naučit. Práce s kamerou a následný střih mě však velice baví, takže, abych pravdu řekl, nepřemýšlel jsem o tom, že bych svou roli měnil.

Zasahuje vám váše práce do soukromého života?

Zasahuje. Práce je to časově velmi náročná. Je pravda, že nemusím vstávat moc brzy. Ovšem domů se na druhou stranu vracím velmi pozdě. S volnými víkendy jsem se dávno rozloučil.