Za co všechno odpovídá ředitelka tak velkého komplexu?

Činnost Eurocentra je nesmírně široká a tím pádem i zajímavá. Vychází z podnikatelského plánu a zahrnuje oblast kulturních představení od nejmenších až po důchodce, filmová představení v kinech, prodejní akce, pronájmy prostor, výstavy a veletrhy a pořádání městských slavností. Úkolem ředitelky je mimo stanovení plánů činnosti v souladu se záměrem Města také řídit společnost tak, aby se Eurocentrum stalo skutečným kulturním centrem města a všichni návštěvníci se k nám rádi vraceli.

Při takovém rozsahu se musí plánovat akce a představení hodně dopředu. Jaké zajímavé akce byste doporučila potencionálním návštěvníkům v letošním roce?

Poslední pátek v červnu odstartuje festival Woodstock nad Nisou akci Jablonecké kulturní léto, která bude probíhat na Letní scéně každý čtvrtek vpodvečer po celou dobu prázdnin. V záři se můžeme těšit na Jablonecké podzimní slavnosti s oslavou výročí založení divadla a prodejní výstavou Svět dětí. Rok uzavřou Vánoční trhy v celém areálu Eurocentra.

Říká se, že dobrý ředitel se pozná také podle toho, jaký má cit pro výběr pracovníků. Jak důležitý je pro vás kvalitní pracovník, a jak těžko se hledá?

Osobně považuji pracovníky za nejdůležitější pro realizaci všech myšlenek a plánů. Bez jejich zapálení pro věc není možné být úspěšnou společností. Proto jsem velmi ráda, že takové lidi v Eurocentru máme. Hledání skutečně kvalitních odborníků není jednoduchá záležitost pro žádného vedoucího pracovníka.