Proč jste se rozhodl finančně podpořit právě Základní katolickou školu v Jablonci?

Měli jsme vybrané dva projekty, školu na Mělníku a katolickou školu v Jablonci. Ta naši podporu potřebovala daleko víc, protože škola na Mělníku měla podporu od pátera, který stál u jejího zrodu. Školu jsme se rozhodli podpořit také proto, že chceme, aby se nyní i do budoucích let švýcarské a české děti společně setkávaly a poznávaly svoji kulturu a tradice.

Jak se cítíte v Jablonci, a jaký máte k němu vztah?

Cítím se tu výborně. Jsem tu spokojený. K Jablonci mám vztah díky faře a katolické škole. Vždy tu navštívíme zajímavá místa a setkáme se s výjimečnými lidmi. Samozřejmě tu mám i spoustu přátel, protože Jablonec navštěvuji více jak deset let.

Škole jste také pomohli tím, že jste finančně podpořili například zrod počítačové učebny. Jak hodláte nadále podporovat školu?

Další finanční podporu nyní nemůžu škole slíbit, protože po následující tři až čtyři roky musím splácet dluh pro katolickou školu, který jsem vzal na sebe. Škola tehdy potřebovala opravu, která se vyšplhala až ke třem milionům. Tolik peněz škola neměla. Se školou jsme však silně spjati, proto věřím, že pouto udržíme po další dlouhá léta.