Proč to tak dlouho nešlo zařadit Jablonec do šňůry?

Show produkovala agentura. I přes moje přání v některých městech vystoupení nenasmlouvala, tak jsem se s ní rozešel. Sice přibylo starostí, ale cítím se svobodněji. Přece nemohu své příznivce nutit, aby jezdili za mnou. Naopak, já musím za nimi.

Jak se vám sál Eurocentra zamlouvá?

Tak příjemné prostředí mají málokde. Potvrdilo se mi, že regionální města mají sály na lepší úrovni než třeba Praha. Tedy s multikinem nesrovnávám, protože pronájmy jsou ve zcela jiných kategoriích.

Tentokrát tedy půjde o zcela rodinný podnik?

V řadě ohledů ano. Syn Jakub staví techniku, dcera Veronika prodává knížky a žena Lenka vstupenky. Musíme to zvládnout sami, ale vyhovuje nám to.

I v tom je letošní program jiný?

Jde více o intimní výpověď pobytu naší rodiny, není to o cestě. Děj se odehrává na pár čtverečních kilometrech, na kterých jsme strávili rok. Romantika, ale drsná. Srub u jezera, za ním políčko, kde jsme vysadili sazenice zeleniny, letadlem s námi přicestovala i koza, prasátko a slepice. Doufám, že diváky nezklamu, ale první ohlasy mě utvrzují, že snad ne.

Zmínil jste děti. I ony mají „boty z toulavého telete“?

Jakubovi moc stavařina nevyhovovala a pokračuje na ekonomické vysoké, obor cestovní ruch. S plynulou znalostí dvou světových jazyků se ani není čemu divit. Ale sám by do světa ještě nejel. Zato čtrnáctiletá Veronika by vyrazila prý i sama.

Třicet vystoupení na podzim a dvacet na jaře. Co s mezičasem?

Vánoce v Tichomoří. Na Hawai s lyžemi.

Prosím?

Sopky jsou nahoře zasněžené, při zimní bouři tam napadne i metr sněhu. Neuvěřitelné. I o tom bude vyprávění, ale až za rok. Připravím putování po přírodních divech na ostrovech v Tichomoří.