Komu je Jablíčko určeno a jaké jsou jeho hlavní funkce?

Cílem centra je hlavně upevňování rodiny. Důležité je najít vyžití pro maminky na mateřské. Aby nelenivěly, máme pro ně třeba počítačové kurzy. A samozřejmě je centrum určeno především dětem. Mohou se tu zapojit do kolektivu a naučit se komunikovat s dospělými i s ostatními dětmi. Chceme držet rodinu pohromadě a dopřát ženám vyžití s ostatními maminkami.

Co obnáší vaše práce koordinátorky centra?

Mým úkolem je hlavně zabezpečit chod celého centra, personálně zajistit volná dopoledne i kroužky. Také sháním sponzory na různé akce a na chodu centra se aktivně podílím. Sama vedu tři kroužky a jedno dopoledne. Každý den tu trávím alespoň pár hodin. Jednám s ředitelstvím Spolkového domu a dalšími subjekty.

Co vás k této práci přivedlo?

Já jsem byla vždycky trochu aktivní a ráda jsem se do podobných věcí zapojovala. S centrem spolupracuji od jeho začátku, a když odešla zakladatelka občanského sdružení Renata Pokorná po mateřské do práce, tak jsem po ní tu roli přirozeně převzala.

Co vás na práci v centru nejvíce baví?

To je otázka na tělo. Asi nejvíc je to pro mě profesní realizace, která jinak ženám na mateřské chybí. Mám od maminek i od dětí zpětnou vazbu. Chodí jich čím dál tím víc, takže vidím, že moje práce má smysl. Doma taková zpětná vazba není. Pro muže to bývá samozřejmost, kterou málokdy pochválí. Každá se podle nich naučí uklidit, když se to naučily ostatní.