Jaký máte k Jablonci vztah a proč zde organizujete kemp?

Mám tady hodně přátel, jsem spjatý kořeny. Do dvaceti let byl Jablonec mým domovem, takže se sem vždy rád vracím. Koketuji s myšlenkou, že se sem jednou vrátím. Jablonec má skvělé sportovní zázemí, což nám vyhovuje a díky kontaktům víme, kde a jak sehnat pronájmy a pomoc. Za ubytování a možnost stravování bych chtěl velmi poděkovat Základní škole Mozartova. Poděkování patří i městu, které nám poskytlo dotaci a místo pro propagaci. A samozřejmě sponzorům.

Činnost spolku Atleti v akci je spojena i s vírou. Jakým způsobem jsou s ní účastníci kontaktováni?

Snažíme se kempy s účastníky sblížit, hovoříme o víře. Ale pozor, nikomu takzvaně mozky nevymýváme. Všichni účastníci vědí dopředu, do čeho jdou, a my se ani nesnažíme víru vnucovat. Pravdou je, že někteří účastníci dorazili i kvůli víře. Loni s námi takto sportovala asi třetina letošních účastníků.

Existuje nějaký sport, ke kterému mají křesťané averzi?

Myslím že ne. Ve společnosti se najdou předsudky proti fotbalu a korupci v něm, dnes i proti vrcholové cyklistice. Já jsem hrál původně fotbal, dnes se specializuji na sport a hry v přírodě. Atleti v akci přímo neodmítají žádný sport.

Jak vypadá příprava takového kempu?

Tří až pětičlenný tým připravuje kemp od ledna. Připravuje propagaci, dává dohromady koláž sportů, které můžeme nabídnout, a ladí technické věci. Je to pro tým nadšenců monstr akce, vždyť je nás tady skoro sto padesát a děláme to ve volném čase. Nemůžu mluvit za ostatní, ale já osobně strašně rád organizuji akce, při kterých si mládež užije sportu do sytosti.