Živíte se jako zámečník, co vás přivedlo k muzice?

Doma jsem zpíval již od tří let, pak jsem zpíval tak po různu, třeba za bonbóny. Hudební sluch jsem měl již od mala. Je to dar od Boha. Pak v roce 1965 jsem začal v desetičlenném orchestru, v Astře v Železném Brodě.

Co vám muzika a zpěv přináší?

Muzika mi přináší požitek ze života. Když můžu lidem zazpívat to, co si přejí, je to zvláštní nepopsatelný pocit. Díky muzice jsem zažil spoustu krásných věcí. Hrál jsem například v Německu s kapelou Mahagon. Po osmdesátém roce jsem přešel do Generací a hrál jsem po místních barech v Jablonci. Jeden čas jsem také muziku opustil a živil se jako zámečník v Německu. Brzy jsem se ale vrátil domů, protože mě to vždycky táhlo k muzice.

Vybral jste si jako povolání zámečník, ale ve volném čase se věnujete muzice. Zbývá vám ještě čas na soukromý život?

Přes týden po práci se věnuji muzice, tak třikrát týdně. O víkendech většinou hraji na zábavě, a když mám volno, tak trávím volné chvíle s manželkou.

Pro jaký věk hrajete nejraději, jaký máte oblíbený repertoár?

Nejraději hraji pro střední věk. Tito lidé moji hudbu nejvíce ocení. Dnešní doba vyžaduje, abych zpíval i v cizím jazyku a moderní písně. Nejraději jsem však zpíval a i nyní zpívám písničky Karla Gotta. I když má muzika není přesný originál, lidé jsou vděční, že jim zazpívám to, co si přejí. A to mě těší. Také rád zpívám operní árie, ale s nimi už kvůli zdraví musím skončit.