Co bylo prvním impulsem k uspořádání slavností před třemi lety?

Na Rádle se nic neděje, je to skoro mrtvá vesnice. Vymyslel jsem tedy nejprve uspořádání oblíbených pivních soutěží a nakonec se z toho staly Rádelské slavnosti. Ty nabízejí pobavení pro celé rodiny, alespoň se o to snažíme. Chceme, aby se zejména místní na akci scházeli a mezi sebou se poznávali, protože se tady moc sousedů mezi sebou nezná.

Jak se tedy postupně za ty tři roky akce rozrůstá. Daří se naplňovat plány?

Na úplně prvním ročníku bylo k vidění jedno auto Dakar a především jsme pořádali zmíněné pivní soutěže. Postupně se nabalilo vožení dětí na koních, hudba, kolotoče pro děti a různé ukázky, třeba vojenské techniky, hasičů nebo letos psovodů. Plánujeme už slavnosti na příští rok, kdy je chceme rozšiřovat, a také přesunout na jiné, větší místo.

Dostáváte už také ohlasy návštěvníků? Jaké jsou.

Setkáváme se spíš s pochvalami. Celý rok přicházejí a ptají se, kdy zase Rádelské slavnosti budou. Bydlím tady a snažím se, aby se místní alespoň jednou do roka sešli, tak se to snad daří.
Velkou podporu máme i od místních, hlavní sponzor je Kulturní dům Rádlo, pak Sokol Rádlo a Autodoprava Machala. Na slavnosti přispěla i obec Rádlo. Díky dobrovolníkům a všem známým také můžeme lidem spoustu věcí ukázat a nabídnout. Třeba i velký ohňostroj sestavený pyrotechniky z barrandovských ateliérů, kterým letošní slavnosti vyvrcholily.