Jak se vám změnil život po nástupu do funkce?

Ve funkci jsem skoro rok, od listopadu 2006. Od té doby se dost věcí změnilo. Volný čas nyní skoro neznám. Neustále se něco nového dozvídám. Poznal jsem řadu nových lidí, nové situace, problémy, o kterých se mi dříve ani nezdálo. A jsem stále ve střehu, vždy se může objevit nějaká nová skutečnost.

Překvapilo vás něco ve funkci?

Charaktery některých lidí. Stalo se mi, že člověk, kterého jsem pokládal za čestného a přímého, absolutně změnil tvář. A zase naopak. Lidé, které jsem dříve vnímal spíše negativně, se k mému překvapení chovají velice korektně. Hodně si také cením nových známostí.

Jaká má podle vás obec specifika?

Albrechtice mají obrovskou katastrální rozlohu. Jsme druhá, rozlohou největší obec na Jablonecku, přitom je zde nízký počet trvale žijících obyvatel. Těch je tři sta čtyřicet. Přes zimní sezónu se obec mění na menší turistické centrum s přibližně čtyřmi tisíci ubytovanými turisty, což je velký nápor. Albrechtice jsou nejlepším zimním sjezdařským střediskem Jizerských hor, což je na jednu stranu báječná věc, na druhou nesmírně zavazující a zodpovědné.

Co se vám v obci podařilo, co byste chtěl vyřešit do budoucna?

Podařilo se zajistit opravu silnice přes Mariánskou horu, na to jsme hrdí. Dále bychom chtěli zajistit opravu hlavní komunikace vedoucí středem obce asi v dvouletém výhledu. Chceme se pokusit zajistit finanční prostředky z evropských fondů na opravu hřbitova, okolí kostela, místních komunikací a hlavně školy.

Myslíte si, že je na vsi možné vyhnout se střetu zájmů?

Ke střetu zájmů v malých obcích může dojít častěji než ve velkých městech, neboť propojenost obyvatel je velká. Možné střety jsou ale upraveny zákonem o obcích a zákonem o střetu zájmů.