V patnácti se z dítěte stává mladý člověk, jak je to u sboru?

Odvedli jsme kus poctivé práce. Sbor sice dospěl, ale jeho členové se neustále obměňují. Myslím, že každý si odnesl něco do svého osobního života či budoucího povolání.

V letošní jubilejní sezoně jste zaznamenali řadu úspěchů.

Především v soutěžích, patříme mezi nejlepší v dětské kategorii v Libereckém kraji. Osobně považuji za úspěšné i koncerty společně s Danielou Šinkorovou a Lucií Bílou.

Věnují se děvčata a chlapci zpívání po odchodu ze sboru, sledujete jejich dráhu?

Řada dětí studuje zpěv na konzervatoři, ale někteří přešli také na muzikálovou dráhu. Jiní se věnují i alternativní muzice. Všem ostatním, kteří nebudou profesionály, zůstane, alespoň si to myslím, zpívání navždycky přirostlé k srdci.

Máte dost zájemců o zpívání?

Ve velké skupině Vrabčáků je šedesát dětí a dalších třicet v přípravce. Určitě nejsme uzavřeným tělesem. Nikoho, kdo se o muziku zajímá, neodmítneme.

Závěr sezony se vám příliš nevydařil.

Jsme zklamaní, že se nezdařilo kvůli cizí chybě odjet na mezinárodní festival dětských folklorních souborů do Řecka. Není to příjemná tečka.

Co chystáte na podzim?

Jablonecké divadlo bude slavit stoleté výročí, proto připravujeme společný koncert se Smíšeným pěveckým sborem Janáček. A v říjnu odjíždíme na pozvání k partnerskému souboru do Mexika.