Jak jste se k roli strážného vůbec dostal?

Filmaři hledali lidi z blízkého okolí pro obsazení drobných rolí. Obrátili se také na divadlo, tak spolu s jedním kolegou hrajeme dva ze čtyř strážných. Například zaměstnanci jedné místní bezpečnostní agentury zase hrají kata a pacholky. Z Jablonce jsou také vojáci, lokajové a další.

Proč jste si odskočil právě k filmu?

V pohádce účinkují herci, s nimiž přicházím do styku v divadle. Získáme takto užší kontakt. Když mě poznali, vzbudilo to všeobecné veselí. Pobavilo to také Zdeňka Trošku, který měl v našem divadle už dva své pořady a další připravujeme. Mimo jiné jsem ale současně řešil na Sychrově i pracovní věci s ředitelem zámku Milošem Kadlecem, setkal jsem se i s hejtmanem, jehož návštěva i nabídka případné pomoci štáb i Zdeňka Trošku potěšila.

Jde o vaši první filmovou zkušenost?

Jako dítě jsem někde vystupoval v komparsu. Ale natáčení v takhle pravidelném rytmu je první větší role, do které jsem se pustil. Zároveň jsem měl možnost poznat i zázemí filmařů a vidět, co vše příprava filmu obnáší. Vím, jak se rodí divadelní představení, nyní jsem už trochu znalejší i ve filmovém umění.