Dívky postoupivší mezi nejlepší v soutěži Miss Czech Republic 2024 se nyní připravují na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux.

Nově vytvořená korunka září v křišťálových a emeraldově zelených barvách, její lesk zdůrazňuje stříbro po celém povrchu. Nese název Grand Crystal Charm tedy Velkolepé křišťálové kouzlo či půvab a opět ji vyrobil tým Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké firmy ŠENÝR Bijoux. Svůj podíl na zrodu unikátu má také ředitelka soutěže Taťána Makarenko spolu s kreativním ředitelem Samem Dolce. Tento skvost ozdobí vítězku nejprestižnějšího klání o královnu krásy v Česku Miss Czech Republic 2024, která v současné době vlastní čtyři z pěti Grand Slamových licencí světových soutěží krásy.

„Naše korunka Grand Crystal Charm pro mne představuje půvab a kouzlo mladých dívek, které se ucházejí o titul královny krásy, a také jejich křehkost a zároveň sílu, vznosnost a noblesu. Jsem přesvědčena, že mnohé ze soutěžících dokáží změnit a posunout nejen sebe ale i něco zásadního ve světě. Jak jsem poznala dívky tohoto ročníku, mají rozhodně nabito a věřím, že budou důstojně reprezentovat naši republiku,“ uvedla Olga Kopalová Rynešová, majitelka ŠENÝR Bijoux.

Zpěvačka Karolína Cingrošová, která vystoupí na prvním veřejném koncertě v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie.
Jablonecké muzeum skla nabídne poprvé v historii koncert pro veřejnost

Motivem korunky je designové uskupení křišťálových prvků jakoby v siluetě sepjatých rukou. Symbol vděčnosti a pokory doplňují všudy přítomné volby, které máme, ve tvaru mnoha zelených a křišťálových lístků naděje. Perličky se nabízejí jako symbol bojovnosti pro nositelky s krásnou duší, dívky dokážou kouzla na všech polích, která si vyberou. Stovkami třpytivých křišťálových kamenů je pak dotvořen celkový obraz tohoto šperku.

„Věhlas našich šperků nově podpořil i zápis na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO, vítězka při korunovaci obdrží o to cennější korunku. Věřím, že jí vítězství a šperk změní život, a je mi ctí, že podobné pocity můžeme přilákat i dalším ženám ozdobeným našimi šperky,“ doplnila Kopalová.

Rodinná firma ŠENÝR Bijoux pod taktovkou Olgy Kopalové Rynešové patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách, její šperkařská tradice sahá již do roku 1900. Největší úspěchy firma slaví na světových veletrzích v Evropě a Asii. Jejími korunkami se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015. Získala popularitu nejen v tuzemsku, ale i na světových soutěžích krásy.

Výstavba nové knihovny v Turnově se zřejmě výrazně prodraží.
Turnovská knihovna se opravdu začne stavět, město vybralo dodavatele

Od roku 2010 do roku 2015 měly putovní korunku od ŠENÝR Bijoux například královny krásy Miss Réunion. Od roku 2019 svými unikátními designy korunek zdobí vítězky Miss Czech Republic, která má aktuálně většinu licencí na světové soutěže.

Šperky od ŠENÝR Bijoux zdobí i význačné osobnosti kulturního a politického života v různých částech planety, stejně jako všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky jedinečných designů. Nově je také výroba firmy součástí společenství nositelů zápisu do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Mohlo by Vás zajímat: Mlsné myšky přinášejí sladký život do Janova nad Nisou. Kavárna byl splněný sen