„Nikdy jsem ani v žádné podobné soutěži nebyla,“ přiznává Švadlenová. V konkurenci mnoha mladých děvčat se nakonec probojovala až do finále, kde zastínila několik favoritek.

„V den finále jsme všechny od rána pilovaly nedostatky. Přes den jsem nervozitu nijak nevnímala, ta přišla, až když jsem stála za oponou před první vstupem na podium,“ vzpomíná Kristýna. Podle ní byla nejtěžší právě celková příprava na finálový večer soutěže krásy. A jak přiznává, konečný úspěch ji skutečně překvapil.

Kristýna Švadlenová ze Smržovky obsadila krásné třetí místo v soutěži Miss hasička Československo 2017.

„Vůbec jsem nečekala, že bych se mohla takto dobře umístit. Osobně jsem viděla favoritky v jiných slečnách. Každopádně si toho velice vážím. Byla to pro mě i velice zajímavá zkušenost,“ poznamenává.

Kristýna se požárnímu sportu věnuje již dva roky, kdy ji k této aktivitě přivedli přátelé. „Šla jsem se tehdy s kamarády pouze podívat, jak takový sport probíhá a už jsem u něj zůstala,“ vzpomíná čerstvě oceněná kráska. Hlavním důvodem, proč hasičský sport Kristýnu naplňuje, jsou právě přátelé. „Baví mě hlavně kvůli skvělé partě lidí, se kterou se setkávám a prezentuji. Snažíme se účastnit všech soutěží, od okresních až po krajské,“ vysvětluje mladá hasička ze Smržovky. Přestože ve volných chvílích nasazuje helmu a hasí oheň, profesní dráhu hasičky si nevybrala. „Momentálně pracuji v bižuterní výrobě a stát se profesionální hasičkou určitě v plánu nemám,“ říká Švadlenová.