Pulečný – Není to tak dlouho, přibližně rok a čtvrt, v říjnu roku 2009, kdy musely v Pulečném proběhnout mimořádné volby. Původní zastupitelstvo, v němž po volbách v roce 2006 zasedli čtyři nezávislí kandidáti a tři občanští demokraté, se rozpadlo v dubnu 2009, když nezávislí odvolali starostu Ladislava Cakla z ODS, kterému vytýkali střet zájmů s jeho podnikatelskými aktivitami ve stavebnictví.


S Caklem odstoupili oba zástupci ODS a dva náhradníci, počet zastupitelů tím klesl pod zákonnou hranici.


V mimořádných volbách dominovala i Jitka Veverková, získala v obci nejvíce hlasů. „Byla jsem předsedou stavební komise, připravovala jsem podklady pro pořizovatele územního plánu,“ popsala Veverková.


Po řádných volbách v minulém roce ji zastupitelé zvolili do místa místostarostky. A dále pracovala na přípravách složitého územního plánu.
Na sklonku loňského roku odstoupila ze všech funkcí. „A to vzhledem k tomu, že nesouhlasím s poměry a praktikami v současném zastupitelstvu,“ uvedla Veverková na diskusním fóru na webu obce.


Sama říká, že se problémy nakumulovaly. „Těch důvodů bylo více. Určitě se v minulém zastupitelstvu pracovalo lépe. Teď to bylo spíše nepříjemné,“ vysvětlila Veverková. „Měla jsem jiný názor na vedení obce, ale nedařilo se mi nic prosadit,“ doplnila.


Poslední kapkou pro ni bylo zasedání zastupitelstva těsně před vánočními svátky. Za svou práci na územním plánu žádala odměnu. „Nešlo mi ani tak o peníze, ale o ocenění práce, které jsem věnovala spousty času. Jednání o odměně ale bylo pro mne ponižující,“ popsala Veverková.


A udělala radikální krok. „Všechny nás to samozřejmě mrzí. Žádali jsme ji, aby nám problém vysvětlila, ale ona odmítla vyjádřit se,“ uvedl starosta Pulečného Václav Choutka.


Jitka Veverková skončila ve funkci k 31. prosinci. Na webových stránkách obce však stále jako místostarostka figuruje.