Společné hlídky polských a českých policistů vyrazili poprvé v Čechách na fotbalové mistrovství Evropy. První zápas odehráli hráči do devatenácti let včera na jablonecké Chance aréně. „Jedná se o první hlídku polských policistů u nás. Naši si již vyzkoušeli silniční kontrolu v Jelení Hoře minulou sobotu,“ zmínila mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Polští policisté budou společně hlídkovat i na dalších zápasech, které se konají v rámci ME hráčů do devatenácti let v Jablonci. „Jinak posily z Polska tu budeme mít zhruba jednou za měsíc,“ dodala Ludmila Knopová. Spolupráce mezi Policií ČR a polskou policií zahájili v letošním roce. Jejím hlavním úkolem by mělo být odbourat jazykové bariéry a prohloubit spolupráci.

Ludmila Knopová potvrdila, že přijali bezpečnostní opatření na konání ME hráčů do devatenácti let, ale z bezpečnostních důvodů Policie ČR nebude sdělovat počet policistů v okolí stadionu. Samotní policisté nemají se společnou hlídkou problémy. Včerejší spolupráce jim nečinila problémy. „Vše je podobné jako u nás. Auta i provoz. Vysvětlit však cestu řidiči zatím nedokážu,“ řekl své zkušenosti polský policista, který dohlížel na provoz u Chance arény při včerejším zápase ME, Waldemar Romaňczuk.

Policisté měli včera napilno. Mistrovství přitáhlo na stadion tisíce fanoušků. Polští policisté neřídili pouze dopravu. Další byl přímo na stadionu. „Jedná se o spolupráci mezi jednotlivými Společnými službami kriminální policie a vyšetřování,“ dodala Knopová.