Slavnostním ceremoniálem odstartují už tuto neděli VIII. hry zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018 v Pardubicích. Svou výpravu vysílá také Liberecký kraj. 94 mladých sportovců se utká se svými soupeři z ostatních krajů v jedenácti disciplínách. Krajskou reprezentaci doplní ještě 29 trenérů. Celkem se na olympiádě, která probíhá až do 2. února na několika sportovištích v Pardubickém kraji, předvede asi 1300 talentů v kategoriích mladších a starších žáků.

SOUTĚŽIT SE BUDE V DEVÍTI DISCIPLÍNÁCH

Mladí nadějní sportovci budou usilovat o medaile i bodová hodnocení v devíti zimních sportech alpském lyžování, běžeckém lyžování, biatlonu, krasobruslení, ledním hokeji, lyžařském orientačním běhu, rychlobruslení, skicrossu, snowboardingu a dvou doprovodných disciplínách taneční soutěži a šachách. Sportovat se bude na šesti místech Litomyšl, Choceň, Česká Třebová, Letohrad, Dolní Morava a Čenkovice, kde budou mladé naděje bojovat o 127 sad medailí.

BUDE SE OPAKOVAT ÚSPĚCH Z MINULA?

„Na minulé zimní olympiádě v roce 2016 v Ústeckém kraji získala reprezentace Libereckého kraje 32 cenných kovů, což bylo nejvíce ze všech 14 krajských výprav. Zazářili především běžkyně a běžci na lyžích, kteří vybojovali 8 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Věřím, že i tato olympiáda bude pro naše mladé sportovce úspěšná,“ připomněl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Jednou z forem podpory krajských týmů ze strany Libereckého kraje je sportovní oblečení. „Kraj vybral účastníkům olympijských her sportovně společenské reprezentační oblečení, set složený ze zimní bundy, mikiny a čepice,“ řekla mluvčí kraje Markéta Žitná.

PŘÍŠTÍ HRY BUDOU V LIBERECKÉM KRAJI

Po Pardubickém kraji převezme pomyslnou štafetu Liberecký kraj, který bude pořadatelem Letních olympijských her dětí a mládeže v roce 2019. Ve čtvrtek 1. února si tak na slavnostním ceremoniálu v pardubické Tipsport areně přebere náměstek Petr Tulpa od zástupců Pardubického kraje olympijskou vlajku.

Aktuální dění a výsledky můžete sledovat na webové adrese https://odm.olympic.cz/.