„Anketa, která reaguje na některé stížnosti Jablonečanů, se na www.jablonec.cz objeví v pondělí 30. května. Občané tak budou moct jednoduchou a rychlou odpovědí tento problém vyřešit,“ uvedla mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová s tím, že anketa bude na stránkách města do konce června.

Město Jablonec udržuje na své náklady přibližně sto hektarů zeleně, kterou tvoří parky, sídlištní plochy, mateřské školy a další.

„Údržba obnáší jarní hrabání, tři až sedm sečí ročně, tvarování živých plotů či ošetřování keřových a trvalkových záhonů. Nejnáročnější je každoročně první seč trávníků, která musí být dokončená v parcích a na sídlištích do 15. června. Důvodem tohoto spěchu je omezení alergických potíží obyvatel a omezení výskytu klíšťat,“ vysvětluje Štěpánka Gaislerová z oddělení správy veřejné zeleně.

Podle jejích slov dodavatel využívá každoročně k práci právě i víkendové dny, je-li hezké počasí. „Je třeba si uvědomit, že v našich klimatických podmínkách nemůžeme na hezké počasí čekat, naopak musíme využít každé vhodné příležitosti,“ konstatovala Gaislerová.

Cílem ankety na webových stránkách města je tedy zjistit, do jaké míry se občané cítí omezeni a zda jim opravdu vadí, je-li údržba veřejné zeleně prováděna o víkendech. Svůj názor mohou vyjádřit zcela jednoduchou odpovědí: Ano, vadí či ne, nevadí.