Chvíle, na kterou čekali milovníci lyžování, se naplnila. Na Ještědu se dnes večer otevírá i druhá, dosud nevyužívaná část skiareálu. Ta byla uzavřena kvůli dokončovacím pracem na výstavbě infrastruktury pro světový šampionát Liberec 2009. V pondělí ale proběhlo předání staveb a omezení skončilo. Na nadcházející víkend tak budou v provozu téměř všechny sjezdovky, které Ještěd nabízí. A sněhu má být dostatek.


„Zasněžovat jsme začali už počátkem týdne. V rekordním čase se nám podařilo pokrýt technickým sněhem sjezdovky Liberecká, Bucharka, Pod lany, sjezdovku pro lyžařskou školku v blízkosti centrálního parkoviště a Skalku, kde leží kolem padesáti centimetrů nového sněhu,“ uvedla Helena Čeřovská ze společnosti Snowhill, která skiareál na Ještědu provozuje.

Neotevřou vše

Uzavřené zůstanou pouze tratě na Pláních a horní část sjezdovky Pod lany (F2), kde se kvůli inverzi nedaří zasněžovat. „Potíže s nedostatkem sněhu máme stále na Pláních. Zatím nejisté je otevření Slalomového svahu. Už na něm ale pracujeme,“ řekl Filip Svrček, projektový manažer Snowhillu.
Areál přivítá sjezdaře po delší pauze dnes na večerním lyžování od 18 do 21 hodin.


Od pátku už bude celý areál otevřený od 8.30 do 16.00 hodin. Návštěvníkům budou k dispozici obě čtyřsedačkové lanovky a ostatní vleky.

Doufají v počasí

„O víkendu navíc zahájí provoz nový stravovací systém v celém areálu,“ řekla Helena Čeřovská. Upozornila také na slevu, která bude platná po celou sezonu. Oproti původně plánovaným 550 korunám zaplatí dospělí na Ještědu za jeden den lyžování 490 korun. Permanentka pro děti do 140 centimetrů výšky přijde na 380 korun.


Sjezdaři i vlekaři doufají, že teploty vydrží pod nulou a nebude se opakovat situace ze zahájení letošní sezony v listopadu, kdy se musela kvůli přibývajícím vydřeným místům asi po hodině uzavřít sjezdovka ze Skalky.


Společnost Snowhill investovala letos do ještědského skiareálu 25 milionů korun. Rozšířila zasněžovací systém a nakoupila sněžná děla. Slibuje si od toho prodloužení zimní sezony. Minulá sezona skončila předčasně právě kvůli nedostatečnému zasněžování.