Spolek Atleti v akci pořádá Multisportovní kemp již pošesté. „A po třetí jsme v Jablonci. Tři instruktoři jsou odtud, a tak máme dobré kontakty,“ říká Jaroslav Tomeš, jeden z hlavních organizátorů. Projekt je zaměřen na mládež do 25 let a nabízí vyžití v mnoha sportovních odvětvích.
V programu našli zájemci i lezení po skalách, softbal či airsoft. Účastníci jsou zapsáni na jeden hlavní sport, který provozují v dopoledních hodinách, odpoledne věnují libovolným sportům v nabídce. „Sporty vybíráme podle našich schopností nebo schopností kamarádů, které se nám podaří na kemp přemluvit. Sporty musí být i atraktivní,“ dodává Tomeš.
V kombinaci se sportem nabízí kemp i tvořivé a diskusní programy. „Atleti v akci jsou organizací, která se zabývá zážitkovými dobrodružnými kempy. Spojujeme zážitky s křesťanskou vírou,“ konstatuje Tomeš s tím, že všichni zájemci jsou o této skutečnosti předem zpraveni, a mnozí jezdí na kemp i za vírou. „Přibližně třetina účastníků s námi sportovala i minulý rok,“ upřesňuje Tomeš. Na víkend slibují pořadatelé účastníkům seriál velkých turnajů, jako zakončení celého kempu.
Již dnes však přemýšlejí o příštím ročníku. „V podstatě neustále sháníme sponzory. Letošním velmi děkujeme,“ uvedl Jan Macura, další z hlavních organizátorů. Pochvaluje si také spolupráci s městem. To poskytlo dotace a prostor pro propagaci.