„Volající oznamoval, že z oken se valí kouř a v bytě zřejmě hoří. Hlídka městské policie byla na místě do dvou minut a oznámení potvrdila,“ popsal ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc.

Na základě oznámení vyrozuměl operační města neprodleně také hasiče. „Protože kouře byla již plná chodba domu, rozhodli se strážníci využít svého oprávnění k otevření bytu v nevyhnutelných případech, jako je podezření, že se uvnitř nachází osoba v ohrožení života,“ sdělil Švarc.

Když hlídka vstoupila do bytu, našla silně doutnající hrnec na hořícím sporáku. „Byt byl plný kouře a v obývacím pokoji ležel na pohovce muž v bezvědomí. Strážníci jej vytáhli na chodbu a tam se ho snažili přivést k vědomí,“ doplnil ředitel strážníků.

To se podařilo a muž začal komunikovat. Strážníci uhasili hrnec, uzavřeli hlavní přívod plynu do bytu a otevřeli všechna okna. „Zachráněný vypověděl, že si vařil a zřejmě usnul. V bytě byl sám a lékařské ošetření odmítl,“ doplnil Švarc. Na místo požáru dorazili také policisté a profesionální hasiči, kteří byt zkontrolovali termokamerou a vyloučili skryté ohnisko požáru.