Jde o další z řady oblíbeného prázdninového cyklu Kdo si hraje, nezlobí! „Letní výstava patří mezi nejnavštěvovanější akce muzea," řekla kurátorka výstavy Alena Hovorková.

„Někteří lidé chodí už opakovaně a ptají se, co jsme pro ně připravili. Hodně je také navštěvované turisty, když je špatné počasí," uvedla.

Každý rok zvolí pracovníci muzea jiné téma, letos si vybrali deskové hry. „Nejstarší je Cesta českými zeměmi. Je z přelomu 19. a 20. století, jsou tam cínové figurky a podkladem je mapa," uvedla kurátorka.

Návštěvníci deskové hry nejen uvidí, ale některé si mohou i zahrát přímo v expozici. „Bude jich tam do deseti, pro malé i velké," řekla Hovorková. Zřejmě největší zájem bude o Člověče nezlob se. Několikametrové hrací pole bude rozložené na podlaze a místo figurek budou po něm moci putovat přímo hráči.

Návštěvníci výstavy si budou moci zahrát i některé nepříliš známé hry. „Budeme tam mít například putování Českým rájem, které vytvořilo jičínské muzeum s grafičkou Evou Vlasákovou," uvedla Hovorková. Při hře mohou hráči využít své znalosti o Českém ráji.

Výstavu Do toho, do toho! muzeum slavnostně zahájí poslední červnový den v 17 hodin, deskové hry budou ve výstavním sále do 31. srpna.