Viditelně označené odběrové místo na Horním náměstí je otevřené každý den včetně víkendu. Pracovní doba začíná v pondělí až sobotu od 7 hodin ráno, otevřeno je do 17.30, jen v pátek se končí až v 19 hodin, v sobotu naopak ve 14 hodin. V neděli je otevřeno od 9 do 14 hodin. „Prozatím se provádějí odběry pouze pro antigenní testy, podle naznačených změn ze strany vlády připravujeme rozšíření odběrů i o metodu PCR,“ ujistil Stanislav Šefl ze společnosti testovanizdarma.cz s tím, že registrace předem není nutná. Infolinka má číslo 728 778 466.

Podle aktuálního vládního nařízení mají na antigenní test proplacený pojišťovnou jednou týdně nárok děti a mladiství do 18 let, očkovaní alespoň jednou dávkou nebo lidé s lékařským potvrzením, že očkování podstoupit nemohou.

Očkování. Ilustrační foto.
Jablonecký magistrát vyšel vstříc imobilním lidem. Zajistil očkování u nich doma

Kromě zmíněného testovacího místa na Horním náměstí, je možné si zajít na Střelnici, kde testovací místo zajišťuje Neurologická ambulance Nový Bor. Ani zde není třeba se předem objednávat. Provádí pouze PCR testy pro samoplátce a ty, kteří mají nárok, nikoli na žádanku. Otevřeno je každý den od 8 do 16 hodin, telefonní kontakt je 774 123 341.

Naopak v jablonecké nemocnici testují pouze objednané klienty, samoplátce i ty se žádankou, rezervaci je možné provést na lince 1221 nebo v pracovních dnech v době od 8 do 15 hodin na městské lince 774 225 529, provádějí se pouze PCR testy, jeden vyjde na 814 korun.