Už dnes 28. července si zájemci mohou vyrazit na státní hrad Trosky, kde budou moci absolvovat večerní prohlídku a pozorovat západ slunce a stmívání nad Českým rájem. Foťáky, dalekohledy a baterky s sebou. Vstup na Trosky je možný od 19 do 22.30 hodin. Vstupné je pro dospělé 70 korun, snížené pak 45 Kč.

VARHANY NA ROHOZCI

30. července proběhne na zámku Hrubý Rohozec Varhanní sobota.

„Při prohlídce kaple varhaník Radek Rejšek zahraje na původní zámecké varhany. S menšími skupinami průvodce vystoupá na hudební kruchtu, kde pan Rejšek představí historii a funkce varhan a přidá malou hudební ukázku. Tato akce je součástí I. prohlídkového okruhu," vysvětlila mluvčí Územně památkové správy na Sychrově Lucie Bidlasová. Na prohlídky se můžete vydat od 9 do 17 hodin a za vstupenku zaplatíte 100 Kč.

OPERA NA SYCHROVĚ

Pokud dáváte přednost divadlu, můžete ve stejný den dorazit na Sychrov, kde se koná v zámecké oranžérii přátelské posezení, povídání s ukázkami árií ze slavných oper s názvem „Co život dal, vzal aneb Život u divadla". Večer začíná od 18 hodin a představí se Radek Krejčí a Martin Matoušek v doprovodu na klávesy Martina Moudrého. Jednotné vstupné je 150 Kč a vstupenky lze pořídit i v předprodeji.

DOBÝVÁNÍ TROSEK

V sobotu a neděli mají zájemci výjimečnou příležitost být svědky vyplenění hradu Trosky švédským vojskem. „Dobývání a vypálení hradu, bitva, mušketýři, dobové tance, jarmark v předhradí. To všechno čeká návštěvníky od 9 do 17.30 hodin," dodala Lucie Bidlasová. Vstupné je 170 Kč.