Veřejnost mohla budovu s výhledem na město a Jizerské hory poprvé prohlédnout v sobotu, zkušební provoz začne v pondělí.

Nová Střelnice stojí na místě kdysi slavné restaurace, kde se po desetiletí konaly plesy a společenské akce. Stará Střelnice ale už byla ve velmi špatném technickém stavu, byla zatížena exekucemi a navíc hrozilo, že by se mohla přeměnit ve vietnamskou tržnici. Spolek ji proto od soukromého majitele odkoupil a budovu hyzdící areál zboural.

close Jablonecká Střelnice. zoom_in

Díky novému objektu se mohou příznivci fotbalu těšit z důstojného vstupu na stadion, jeho součástí jsou moderní turnikety a čtyři pokladny. „Jedna bude sloužit i jako zákaznické centrum, kde se budou prodávat permanentky a bude tam i fanshop. To nám hodně chybělo, lidé museli chodit do sekretariátu, podmínky nebyly důstojné," uvedla Truhlářová, která je zároveň předsedkyní představenstva prvoligového klubu FK Baumit.

Zbývající část budovy bude sloužit všem návštěvníkům areálu, v kavárně například mohou čekat rodiče sportujících dětí. „Zatím se neměli kam schovat," konstatovala Truhlářová. Ve víceúčelovém sále se zázemím, pódiem a multimediální technikou by se navíc měly konat různé semináře, školení a konference. Příští týden se tam například uskuteční setkání starostů. Sál budou využívat i místní spolky a do Střelnice by se měly vrátit i společenské akce.

Podle Truhlářové počítají s koncerty, menšími plesy, divadelními představeními i diskotékami. První byla v sobotu pod taktovkou Leoše Mareše. Na sobotní akci dorazili i známí sportovci, nechyběla Barbora Špotáková a Jan Železný, rychlobruslařka Martina Sáblíková s trenérem.

V programu vystoupil Sagvan Tofi, Xindl X a další.