Na jablonecké Střelnici mají sportovci k dispozici novou přetlakovou halu s umělým trávníkem. Sloužit bude nejen malým fotbalistům, ale i dalším sportům. Hala vznikla i díky finanční podpoře Národní sportovní agentury (NSA). Slavnostního otevření, které proběhlo v úterý 7. března se ujali primátor Jablonce nad Nisou Miloš Vele, krajský náměstek Jiří Čeřovský a předseda NSA Ondřej Šebek.

Město Jablonec poskytlo návratnou finanční půjčku ve výši 4,5 milionu korun a 15 % dotaci z Plánu rozvoje sportu udělené na základě Memoranda o spolupráci mezi městem a Fotbalovou akademií z roku 2019. „Spojením dotace a půjčky získala Fotbalová akademie Jablonec nutnou spoluúčast pro získání dotace od Národní sportovní agentury,“ doplnil jablonecký primátor Miloš Vele.

Miroslav Pelta
ROZHOVOR: Nová hala spolkla čtyřicet milionů. Nebude to jen ráj pro fotbalisty

Předseda agentury Jablonci pogratuloval, že se mu podařilo dotáhnout realizaci do úspěšného konce a hala už slouží sportovcům. „Jsem rád, že jí využívá mládež napříč všemi sporty. Chci poděkovat zástupcům municipality, města a kraje, že i oni přispěli a dílo se povedlo,“ řekl při slavnostním otevření Šebek.

Také primátor Vele vyjádřil podporu sportování dětí. „Rozvoj sportu ve městě, zvláště dětí, je pro nás pochopitelně prioritou. I já jsem potěšen, že se tento projekt podařilo dotáhnout do konce a že město tak získalo další kvalitní sportoviště, které není určené jen pro jedno sportovní odvětví.“