Na seznamu voličů bylo v druhém kole oproti kolu prvnímu zapsáno na Jablonecku zhruba o šest stovek více voličů, a to i přesto, že v době konání prvního kola se konal velký závod v běhu na lyžích Jizerská padesátka se startem v Bedřichově.

Tato obec se po oba volební víkendy značně nafoukla. Na seznamu voličů tu bylo zapsáno 567 a 563 voličů. Účast ale trhla rekord 85,08 %. Je pravděpodobné, že s voličskými průkazy tu k volbám šli lidé ze středních Čech a z Prahy, kde si Karel Schwarzenberg vedl úspěšně i v druhém kole. Pro něj totiž v Bedřichově hlasovali 82,21 % voličů. Z odevzdaných 479 obálek byla jen jedna neplatná.

Co se týče účasti tak o jedno procento pod polovinu oprávněných voličů kleslo číslo v poměrně velkém Tanvaldě. V prvním kole jen o desetiny procenta překročila účast padesátku. Po druhé přijít volbám se rozhodlo 2 636 lidí a deset z nich odevzdalo neplatný hlas. Tady ale výsledky poslaly na Hrad Miloše Zemana. A to v poměru dvě ku třem.

Z dalších velkých měst, kde celkový výsledek za okres ovlivnili, byl Železný Brod. Z pěti tisíc voličů přišly téměř tři tisíce lidí. V Brodě ale bodoval o pár hlasů k dobru zase kníže. Tady byl ale poměr jeden z nejtěsnějších Karel Schwarzenberg 50,84 % 1 483 hlasů, Miloš Zeman 49,16 % 1 434 hlasů.

Hodně na těsno měli výsledky i v Pulečném, kde ale přišlo k urnám 193 oprávněných voličů. Více tu chtěli Zemana. V opačném a úplně nejtěsnějším poměru volili v Plavech. Tady kníže vyhrál jen o jeden jediný hlas. Tedy v poměru 236 ku 235. Volit ale mohlo 843 lidí.

Malým triumfem pro Karla Schwarzenberga může být jasné vítězství u krajanů ve světě. Mezi zhruba devíti tisícovkami voličů v zahraničí byla i Iveta Benáková. Ta patřila mezi pětadvacet voličů knížete v Chorvatsku. „Jsem v Chorvatsku pracovně. Vyřídila jsem si voličský průkaz. Volbu jsem si nenechala ujít, nebylo mi jedno, kdo se stane na pět let hlavou Česka," popsala Benáková.