Právě dnes v 17 hodin tam bude zahájena výstava Zaostřeno na Jizerky, která představí nejlepší práce stejnojmenné fotografické soutěže, kterou Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor vyhlásila letos již popáté.

„Do uzávěrky dorazilo celkem 216 snímků a odborná porota z nich následně vybrala 37 nejlepších, které budou na výstavě k vidění," uvedl ředitel nadace Ondřej Petrovský. „Velice rád se na akci setkám nejen s autory nádherných fotografií, ale i se všemi milovníky Jizerských hor," dodal.

Na výstavě bude zastoupen i snímek, který v internetovém hlasování vybrali čtenáři Libereckého deníku. Jedná se záběr z Osady Jizerka s názvem Pod Bukovcem autora Daniela Cervana.

Při vernisáži představí i kalendář Zaostřeno na Jizerky 2016, který vzešel z nejhezčích vystavovaných snímků, získává čím dál tím větší oblibu veřejnosti. Autoři oceněných fotografií obdrží ceny.

Za dobu konání fotografické soutěže jich bylo celkově vytištěno již 5500 kusů. Jen v loňském roce nechala nadace zhotovit 1400 kalendářů a výtěžek z jejich prodeje putoval zpět do Jizerských hor. „Kalendář se stal velice populární a má značný úspěch. Prakticky celý loňský náklad byl rozebrán do posledního kusu. Lidem tak jejich příspěvek na Jizerky budou doma připomínat krásné i netradičními pohledy na toto pohoří," řekl Petrovský.

Nástěnný kalendář je možné objednávat po vernisáži i telefonicky (605 701 503), emailem (jizerky@ecn.cz).