Příznivci Jizerské magistrály a běžeckého lyžování obecně už mohou vyrazit do bílé stopy i večer. Jizerská, o.p.s., totiž ve spolupráci s obcí Bedřichov nechala osvítit prostor stadionu a jeho blízkého okolí.

„V průběhu letošní zimní sezony budeme při dostatku sněhu upravovat osvětlené kolečko,” konstatovala ředitelka Jizerské, o.p.s., Jana Lhotová.
Osvětlení bílé stopy je oproti dřívějšku výrazně rozšířené. „Nově se bude svítit i u koupaliště Dolina a v úseku kolem Památníku Expedice Peru,” poznamenala Jana Lhotová.

Jizerská, o.p.s., tak nyní v různých variantách bude moci nasvítit tratě v prostoru Doliny, stadionu a cesty nad stadionem. „Již nyní svítíme v prostoru stadionu a u výjezdu na tratě magistrály,” podotkla Jana Lhotová.

Úpravu osvětlení zaplatila obec, která investovala částku kolem třiceti tisíc korun.

„Mluvilo se o tom už dlouho a bylo to potřeba. V zimě je brzy tma, ale i po setmění sem mimo jednotlivců jezdí řada lyžařských oddílů. Jejich členové museli ve večerních hodinách jezdit na tratích s čelovkami, což nebylo ideální,” řekl Deníku starosta Bedřichova Petr Šmaus.

Osvětlení je zapnuto denně, vždy od 16 do 20 hodin. „Sněhové podmínky nám ale ještě neumožňují vést tratě v plném rozsahu,” sdělila Lhotová. Jako bonus hlavně pro děti připravila Jizerská, o.p.s., i osvětlení sáňkařského svahu nad stadionem.