La Skala, toť název přírodního amfiteátru, který zahajuje svou činnost na okraji Malé Skály již tento čtvrtek. Do areálu se naváží poslední věci.

Amfiteátr vznikl spíše náhodou. Když na svém pozemku Richard Balous, takto i majitel kulturního prostoru La Fabrika v Praze, vystavěl soustavu rybníčků, u posledního mu do oka padla vystavěná hráz. „A už jsem to viděl. Amfiteátr, kde by se daly hrát koncerty i divadlo," vypráví.

A tak se i stalo. Richard Balous se vrátil spolu s dalšími lidmi k přerušené tradici Maloskalského kulturního léta a plody jeho snažení mohou především Maloskaláci ochutnat již za několik dní. Konkrétně ve čtvrtek 25. června od půl deváté večer. Díky působení Richarda Balouse na kulturním poli v Praze se sem La Fabrika stěhuje na letní scénu.

Právě ve čtvrtek se v amfiteátru odehraje oblíbené představení Federer Nadal, v němž excelují herci Marek Taclík, Jakub Prachař a Petr Kolečko.

Program v La Skala bude pokračovat po celé léto. Již 2. července sem zavítá virtuózní houslista Jaroslav Svěcený, který v koncertu spíše lehčího ražení doprovodí i tančící pár Anna Polívková, Petr Kurtiš, takto vítěze televizní soutěže StarDance. „Právě Jaroslav Svěcený vůbec vyzkouší, jakou tu máme akustiku, kde se může koncertující pohybovat," sdělil Richard Balous.

A třeba 13. července se tu odehraje divadelní hra Zhasněte lampiony s Tatianou Wilhelmovou a Mariánem Miezgou v hlavních rolích.

Maloskalské kulturní léto ale bude probíhat i jinde. O tom více ve středečním vydání Jabloneckého deníku.

Spíše pro domácí

„Předesílám, že celé Maloskalské kulturní léto nemá komerční charakter. Pokud se stane zázrak a nějaké peníze z představení v La Skale zbudou, budou věnovány na opravu maloskalské sokolovny. Představení mají být především pro místní, kteří přijdou pěšky a nebudou zatěžovat dalšími auty parkoviště, už tak plná," doplnil Richard Balous.

Jak to celé dopadne, vyhodnotí v září. Ale doufají, že Maloskalské kulturní léto se opět stane tradicí.