Až tisícovky lidí, stovka autoveteránů Škoda MB, desítky řemeslníků a umělců. V sobotu se stane Malá Skála skoro „pupkem světa."

DEN S EMBÉČKEM

Sedmý ročník populárního Dne s eMBéčkem se koná na fotbalovém hřišti na břehu Jizery. Pořadatelé z Automoto klubu Malá Skála počítají s více než sto účastníky a asi pěti sty návštěvníky.

„Největším tahákem srazu bude účast dvoudveřových vozů Š 1000/1100 MBX, kterých se dochovalo jen několik kusů. Na ty se doopravdy těšíme," popsal Pavel Hořák, hlavní organizátor 7. dne s eMBéčkem, jak místní nadšenci svojí akci před lety trefně nazvali.

Akce začíná už v 8.30 registrací účastníků. V půl dvanácté je naplánována společná vyjížďka s tajným cílem. Od 15.30 začíná oblíbená orientační jízda po okolí Malé Skály. Program pak završí koncert kapely Revival 60 a volná zábava.

Po celou dobu bude k dispozici pivo a občerstvení z Maloskalského pivovaru. Pořadatelé vítají zejména vozidla s posádkami v dobových oblecích, pro něž mají připraveny také speciální ocenění.

„Každoročně se snažíme o nějaké vylepšení. Letos tak začneme nabízet originální Maloskalské pivo a speciality pivovarské kuchyně," komentuje novinky letošního ročníku organizátor Hořák. Sám je majitelem několika exemplářů škodovek (1000 MB, 110 R a 100 L), jejichž vlastnictví rozhodlo o tom, jaký sraz se bude na Malé Skále pořádat. „Současná auta jsou pro mě moc sterilní a při řízení těch mých škodovek zažívám nezaměnitelný až nostalgický pocit," dodal Pavel Hořák.

MALOSKALSKÝ JARMARK

Již tradičně se ve stejném termínu koná i oblíbený Maloskalský jarmark. Ten se koná, taktéž již tradičně, v prostorách kempu Ostrov.

Pro veřejnost se kemp a tedy jarmark otevře v 10 hodin. Opět se zde sejdou regionální řemeslníci, umělci, pěstitelé, chovatelé a zkrátka všichni kumštýři, kteří přijdou ukázat, co se jim pěkného podařilo vyrobit či vypěstovat.

Již o půl jedenácté zahraje Cimbálová muzika České filharmonie. Postupně pak vystoupí žonglérské duo Angry clowns či břišní tanečnice Najla.

Maloskalský jarmark je tradičně doplněn i odbornými přednáškami. V přednáškovém stanu se tak lidé dozví třeba o péči o domácnost ekologicky či jak správně zhubnout.

Neméně tradiční součástí je pak soutěž Maloskalská marmeláda a čatní.