Bolest, únava, přemlouvání, ale také neuvěřitelná radost a štěstí. Přesně takové zážitky přináší běžcům závod série Red Bull 400. Jeden ze sedmičky podniků se po roce uskuteční 13. srpna v Harrachově. Amatéři, profesionální běžci a špičkoví sportovci se tak opět budou vydávat až na vrchol můstku K120. Nečekejte však žádné schody. Poběží se rovnou za nosem, skrz dopadový buben, odrazovou hranu a nájezd.

Čtyři sta metrů se může zdát jako jednoduchá věc, ovšem v tomto případě to znamená vyběhnout kopec, jehož nejstrmější pasáž má sklon sedmatřicet procent. „Areál skokanských můstků skvěle vyhovuje extrémním požadavkům tohoto závodu," vysvětlila hlavní důvod výběru Harrachova Lenka Stehlíková, která se stará o propagaci města.

V řeči čísel to znamená, že držitel zdejšího rekordu, turecký profi běžec Ahmet Arslan, jenž je loňským vítězem, doběhl v čase těsně nad čtyři minuty. „Ten závod je šílený adrenalin. Je hrozně těžké to popsat, člověk si to musí vyzkoušet, musí to zažít, aby pochopil o jakém extrému to všechno je," popsal své pocity triatlonista Jan Kubíček, který mezi závodníky nebude chybět ani letos.

Skoro naplněna je i startovní listina. Poslední místa zbývají pro hasičské štafety. Jednotlivci si budou muset počkat na další ročník. Přesto se můžete do Harrachova vydat podpořit všechny přihlášené. Potlesk a povzbuzování jsou totiž nezbytnou součástí mnohdy heroických výkonů.