Šestnáct druhů piv navařených ve vratislavickém pivovaru Konrad mohli v sobotu ochutnat návštěvníci tradičních slavností. I když počasí příliš venkovním oslavám nenahrávalo, a i proto přišlo o něco méně lidí než v minulosti, jsou pořadatelé spokojeni. Návštěvníci vypili na patnáct tisíc piv a sázeli především na klasiku Konrad Vratislavický ležák.

Slavnosti piva si nenechal ujít ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který je společně se sládkem Petrem Hostašem zahájil. Samozřejmě také ochutnali pěnivý mok a shodli se na tom, že i oni dávají přednost tradici. „Všude jsou teď k dostání různá ochucená piva a speciály, jako ALE, já ale dávám jednoznačně přednost jedenáctce. Klasika je klasika," konstatoval Půta.

Podobného názoru byly zřejmě i návštěvníci, nejvíc se totiž vypilo světlé jedenáctky. „Hodně ochutnávali lidé také svrchně kvašené pivo Ale, vypilo se i dost Zeleného krále," uvedl Pavel Regner z vratislavického pivovaru, jehož zmíněné pivo ALE Bizon je držitelem ocenění Regionální potravina 2015.

Všechny v pivovaru příjemně překvapil nečekaný zájem o novinku Ale mezi nestandardními pivy. Celkem se vypilo 158 sudů piva od nealkoholického přes červené a zelené pivo až po řezanou 16° s názvem Svatopavelské.