Stavaři už tady sice dokončili drtivou většinu prací na silnici I/14, jenže související opravy chodníků jsou zatím pozadu a pakliže tuhá zima nastoupí dřív než budou dokončené, nebude moct město chodníky udržovat.

„V takovém případě bychom stavbu nepřevzali a zimní údržbu bychom tady neprováděli,“ komentoval starosta Smržovky Marek Hotovec s tím, že tato situace reálně může nastat. Město by ji pak muselo řešit s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem stavebních prací na silnici I/14.

Podle Jana Stacha z ŘSD by se v takovém případě o zimní údržbu museli postarat zhotovitelé stavby, kteří by ji měli zajistit i zaplatit. „Zatím je to ale stále kdyby. Myslím si, že čas ještě je a stavební práce by se měly zvládnout tak, aby k této situaci nemuselo dojít,“ konstatoval Jan Stach.

V to samé věří i starosta Smržovky. Přesto je tato hrozba pro Smržovské velkým strašákem. 24. listopadu se uskuteční další den kontrolní den, kdy už by mělo být jasnější, jestli ke komplikaci dojde nebo ne.

„V nejhorším případě bychom předali dodavatelům stavby náš plán zimní údržby a museli by se s ním popasovat. Problém je ale v tom, že místní lidé by při nastalých potížích neřešili, kdo má údržbu na starost a samozřejmě první na ráně bychom byli stále my. V každém případě by nám zůstal Černý Petr,“ říká Marek Hotovec.