Turisty bude do Harrachova nově lákat cedule s vyobrazením Mamutího můstku. „Tento měsíc jsme obdrželi výbornou zprávu z agentury CzechTourism, která vyhověla naší žádosti k dopravnímu značení týkající se označování kulturních a turistických cílů na dálnicích a rychlostních silnicích," informovala referentka cestovního ruchu a propagace Lenka Stehlíková.

Podávali sice dvě žádosti na označení, kdy město chtělo na hnědé informační tabule umístěné podél našich silnic umístit i turisticky atraktivní Mumlavský vodopád. Ale komise ve složení zástupců Ředitelství silnic a dálnic, ministerstva kultury, ministerstva dopravy a CzechTourismu si nakonec vybrala pouze Mamutí můstek. „Mumlavský vodopád zamítli z důvodu velkého množství cílů pro město Harrachov. Cedule s Mamutím můstkem umístí na komunikacích I/10 a I/14," prozradila dále Stehlíková.

Mamutí můstek, který zde byl vybudován v roce 1979 a zrenovován v roce 1992 je opravdovou dominantou města. Vzhledem k tomu, že na světě najdete pouze pět největších funkčních skokanských můstků, zná Harrachov celý svět i díky tomu, že se zde pravidelně pořádá mistrovství světa v letech na lyžích. Naposledy to bylo loni 13. 16. března.

Tento areál ovšem neožívá pouze v zimě. Další pravidelnou akcí, která se pod Mamutím můstek koná je festival Keltská noc, který má díky tomuto místu konání punc nejvýše položeného open air festivalu a navíc s nejkrásnějším výhledem.

V minulém roce zde slavila obrovský úspěch extrémní akce Red Bull 400, kde běžci zdolávají vzdálenost 400 metrů od konce dopadu až po rozjezdovou lavici menšího ze dvou můstků. „Red Bull 400 se vrátí do areálu skokanských můstků, jenž skvěle vyhovuje extrémním požadavkům tohoto závodu, i letos 15. srpna," upozornila na zajímavou sportovní akci Lenka Stehlíková. Startovní listina bude znovu otevřena pouze pro šest set závodníků a to v kategoriích jednotlivců mužů, žen a štafet (4x100m).